გზა ზღვისკენ ღალატის ფასად !!
დედაქალაქის მერის, კახა კალაძის განცხადებით, ყველა დამნაშავეს მოუწევს, პასუხი აგოს კანონის წინაშე. ამის შესახებ მან ჟურნალისტებთან თავდაცვის ყოფილი მინისტრის, ბაჩო ახალაიას მიერ სასამართლო სხდომაზე ქვეყნის ხელისუფლების დამხობის თაობაზე გაკეთებული განცხადებების კომენტირებისას აღნიშნა.მისი თქმით, ამ სახის მოწოდებები ყველას კარგად ახსოვს 4 ოქტომბრამდე და დღესაც გრძელდება.„ეს მოწოდებები, რაც გრძელდება და რაც ხდებოდა 4 ოქტომბრამდე, ყველას კარგად გვახსოვს. მთელი კამპანია ჰქონდათ გაჩაღებული სახელმწიფო გადატრიალებასთან, ხელისუფლების დამხობასთან, რევოლუციის მოწყობასთან დაკავშირებით, შემდეგ 4 ოქტომბერს დაიწყეს ამ ყველაფრის განხორციელებაც, თუმცა, ჩვენმა შესაბამისმა უწყებებმა იმოქმედეს კანონის ფარგლებში. ყველა, ვისაც აქვს დანაშაული ჩადენილი, რა თქმა უნდა, პასუხს აგებს კანონის წინაშე“, – განაცხადა კახა კალაძემ.საქართველოს თავდაცვის ყოფილმა მინისტრმა, ბაჩო ახალაიამ განაცხადა: „მე პირადად ვთვლი, რომ ეს ხელისუფლება არის დასამხობი რაც შეიძლება სწრაფად და სასტიკად, ნებისმიერი ფორმით და ნებისმიერი გზით“.
ანასტასია მეტელკინამ და ლუკა ბერულავამ საქართველოს ზამთრის ოლიმპიურ თამაშების არსებობის ისტორიაში პირველი მედალი მოუტანეს. ემოციურ კადრებს საქართველოს ფიგურული ციგურაობის ფედერაცია ავრცელებს.„საქართველოს ოლიმპიური ნაკრების დელეგაცია აღნიშნავს ისტორიულ შედეგს - მომენტი, როცა ანასტასიამ და ლუკამ საქართველოსთვის ზამთრის ოლიმპიადის პირველი მედალი აიღეს!“