ნესლიჰან ათაგულს თურქეთში “სერიალების დედოფალს” უწოდებენ. თურქი მსახიობი ცნობილი გახდა არა მხოლოდ გამორჩეული გარეგნობით, არამედ რომანტიკული როლების ნიჭიერი შესრულებით. სერიალში, სადაც ნესლიჰანი თამაშობს, გოგონებს უწევთ ყველანაირი უბედურების გადალახვა, თუმცა ფინალში ჯილდოს სახით – სიმპათიური პრინცი და პირადი ბედნიერება ელოდება. თავად მსახიობის ცხოვრებაში კი ყველაფერი სხვანაირად არის. სილამაზე ცხოვრებაში სასჯელად ექცა, რამაც ბევრი უბედურება მოუტანა.
ნესლიჰანის მშობლები სტამბოლში 80-იანი წლების ბოლოს საბჭოთა კავშირიდან ჩამოვიდნენ. მსახიობის დედა ბელორუსიაში დაიბადა, მამა და მისი ყველა წინაპარი ჩერქეზები არიან. თავად ნესლიჰანი თურქეთში დაიბადა. ემიგრანტების ოჯახი საკმაოდ მოკრძალებულად ცხოვრობდა: მამა მძღოლად მუშაობდა, დედა დიასახლისი იყო და ვაჟს და ქალიშვილს ზრდიდან. ნესლიჰანი რვა წლის იყო, როდესაც მამასთან ერთად ფილმს უყურა, დასრულების შემდეგ კი მტკიცედ თქვა, რომ მსახიობი გახდებოდა.
ნესლიჰანი გაიზარდა, მაგრამ კინოზე ოცნება არ მიუტოვებია. 13 წლის ასაკში დამოუკიდებლად მოიპოვა კასტინგის სააგენტოს მისამართი და ტელეფონის ნომერი. გასაუბრებაზე დედასთან ერთად მივიდა, რომელიც წინააღმდეგი იყო შვილის მსახიობობის. უნდოდა, გოგონას ოჯახი შეექმნა და ქმარ-შვილთან ერთად მშვიდად ეცხოვრა.
ნესლიჰანი სააგენტომ მიიღო და მალე დამწყები მსახიობი რეკლამებში გადაიღეს. ამას მოჰყვა პატარა როლები სერიალებში. 15 წლის ასაკში კი პირველი წარმატება მოვიდა – როდესაც სერიალში “ფოთლების დაცემა” გადაიღეს. მშობლები მიხვდნენ: მსახიობის პროფესია მათი ქალიშვილის მოწოდება იყო. ის ძალიან ბედნიერი იყო და გარდა ამისა, კარგ ფულს შოულობდა, რაც საშუალებას აძლევდა, მაგალითად, ძმისთვის მასწავლებლების ფული გადაეხადა.
სერიალის “სტამბულის ორი სახის” გადაღების დროს გოგონა ქადირ დოგულუს შეხვდა. გრძნობები ორმხრივი აღმოჩნდა. ახალგაზრდებს ბევრი რამ ჰქონდათ საერთო: ქადირი ასევე ღარიბ ოჯახში გაიზარდა, მოზარდობისას მუშაობდა წყლის დამტარებლად და მისი ოცნება ბარმენობა იყო. მაგრამ ერთ დღეს ახალგაზრდა სერიალში “პატარა საიდუმლოებები” მიიწვიეს. ასე დაიწყო მისი სამსახიობო კარიერა. 2016 წელს შეყვარებულებმა იქორწინეს. გულშემატკივრები მთელ მსოფლიოში სუნთქვაშეკრული უყურებდნენ ქორწინების ცერემონიას სოციალურ ქსელებში. წლების შემდეგ კი ულამაზესი შვილი შეეძინათ.