Daily Mail-2025 წლის შესახებ რას საუბრობს ქალი , რომელმაც 9/11 იწინასწარმეტყველა
ამერიკელმა ექსტრასენსმა ჟან დიქსონმა, რომელმაც იწინასწარმეტყველა 2001 წლის 11 სექტემბრის ტერაქტები და აშშ-ს პრეზიდენტის ჯონ კენედის მკვლელობა, 2025 წლის შესახებ ისაუბრა.
დიქსონი ერთ-ერთი ყველაზე ცნობილი ნათელმხილველი იყო აშშ-ში მას შემდეგ, რაც მისი პროგნოზების სერია ზუსტი აღმოჩნდა, წერს Daily Mail .
თავიდან ის წერდა ჰოროსკოპებს გაზეთებისა და ჟურნალებისთვის, შემდეგ კი ბროლის ბურთის გამოყენებით პროგნოზების გაკეთება დაიწყო. იგი ცნობილი გახდა თავისი წინასწარმეტყველებებით მთავარ პოლიტიკურ მოვლენებზე და გამოაქვეყნა შვიდი წიგნი, მათ შორის ავტობიოგრაფია მომავალი წლების პროგნოზებით.
თავის წიგნში „ჩემი ცხოვრება და წინასწარმეტყველებები“ (1969), ჟანმა იწინასწარმეტყველა ომი ჩინეთსა და რუსეთს შორის, რომელიც 2025-2037 წლებში დაიწყება.
„2025 წელს ჩინეთი მიაღწევს საკმარის ეკონომიკურ და პოლიტიკურ სტაბილურობას, რომ წინ წავიდეს და გახდეს დიდი დამპყრობელი. ამ წელს ჩინეთი შევა რუსეთში, დაიპყრობს რუსეთის ფედერაციის ჩრდილოეთ ტერიტორიის დიდ ნაწილს და არ გაჩერდება, სანამ არ მიაღწევს ფინეთის, ნორვეგიის, შვედეთისა და დანიის საზღვრამდე“.
ჟან დიქსონის სხვა პროგნოზები
1977 წელს იგი შეხვდა ოპრა უინფრის და უწინასწარმეტყველა უზარმაზარი კარიერა და მილიონობით გულშემატკივარი – მისი შოუ გახდა ეროვნული ჰიტი 1986 წელს.
დიქსონი ამტკიცებდა, რომ მისი ხილვები იყო „ღმერთისგან“, რამაც მას რელიგიური წრეების მხარდაჭერა მოუტანა. თუმცა, მისი ყველა წინასწარმეტყველება არ გამართლდა.
მაგალითად:
მან შეცდომით იწინასწარმეტყველა სსრკ-ს გამარჯვება მთვარეზე კაცის გაგზავნაში.
მისი თქმით, მესამე მსოფლიო ომი 1958 წელს დაიწყებოდა.
რომ კიბოს სამკურნალო საშუალება 1967 წელს მოიძებნებოდა.
იწინასწარმეტყველა მეორე ჰოლოკოსტი 1980-იან წლებში.