სამშაბათი, აპრილი 1, 2025
გიორგი (გოკა) გაბაშვილი: წულუკიანის ,”კომისიიდან” ოფიციალური დაბარების ზარი მივიღე, 2008 წლის ომზე ჩვენება მოგვეციო – კლოუნებთან მისვლას და რამის ახსნას არ ვაპირებ. ყველამ იცის მათი ცირკის დირექტორის ვინაობა
“რა თქმა უნდა, ამ კლოუნებთან მისვლას და რამის ახსნას არ ვაპირებ. ისედაც ყველამ იცის მათი ცირკის დირექტორის ვინაობა” – ამის შესახებ პარლამენტის ყოფილი დეპუტატი, გიორგი (გოკა) გაბაშვილი სოციალურ ქსელში წერს და განმარტავს, რომ  „2003-2012 წლებში მოქმედი რეჟიმისა და რეჟიმის პოლიტიკური თანამდებობის პირების საქმიანობის შემსწავლელმა“ პარლამენტის დროებითმა საგამოძიებო კომისიამ დაიბარა.
“წულუკიანის ,,კომისიიდან” ოფიციალური დაბარების ზარი მივიღე. 29 ში გამოცხადდი და 2008 წლის ომზე ჩვენება მოგვეციო.
ევროსაბჭოს რეზოლუცია 1633 იგულისხმება როგორც ჩანს. საქართველოს ყველაზე სერიოზული წარმატება ასამბლეაში. რეზოლუცია ჩვენი დასავლელი მეგობრების მხარდაჭერით იქნა მიღებული. რუსებმა და კომუნისტებმა მაშინ დარბაზი დატოვეს პროტესტის ნიშნად.
ეგ რუსები და ბოლშევიკები დღეს საქართველოს პარლამენტში უკანონოდ ჩასახლდნენ და ,,კომისია” მოაწყვეს.
რა თქმა უნდა, ამ კლოუნებთან მისვლას და რამის ახსნას არ ვაპირებ. ისედაც ყველამ იცის მათი ცირკის დირექტორის ვინაობა” – წერს გიორგი (გოკა) გაბაშვილი.
დონალდ ტრამპი აცხადებს, რომ უახლოეს მომავალში საუდის არაბეთს, კატარსა და არაბთა გაერთიანებულ საამიროებს ეწვევა
აშშ-ის პრეზიდენტის, დონალდ ტრამპის განცხადებით, უახლოეს მომავალში საუდის არაბეთს, კატარსა და არაბთა გაერთიანებულ საამიროებს ეწვევა.როგორც ტრამპმა აღნიშნა, ეს შეიძლება, იყოს შემდეგ თვეში ან ცოტა მოგვიანებით.„ჩვენ მივდივართ კატარში და ასევე, შესაძლოა, კიდევ რამდენიმე ქვეყანაში. არაბთა გაერთიანებული საამიროები ძალიან მნიშვნელოვანია. ალბათ, შევჩერდებით არაბთა გაერთიანებულ საამიროებზე, კატარსა და საუდის არაბეთზე. შემდეგ წავალთ სხვა ადგილებში, თუმცა ახლო აღმოსავლეთში, როგორც ჩანს – ეს სამი“, – აღნიშნა ტრამპმა.
ლიეტუვის საგარეო საქმეთა მინისტრი – ჩამოვედი თავისუფალ კიევში, რათა გამოვხატო ლიეტუვის ურყევი მხარდაჭერა მამაცი უკრაინელი ხალხისადმი, გავაგრძელებთ თქვენ გვერდით დგომას
ლიეტუვის საგარეო საქმეთა მინისტრი კესტუტის ბუდრისი კიევში ჩავიდა.აღნიშნულის შესახებ ლიეტუველი მაღალჩინოსანი სოციალურ ქსელ X-ში წერს.„ჩამოვედი თავისუფალ კიევში, რათა გამოვხატო ლიეტუვის ურყევი მხარდაჭერა მამაცი უკრაინელი ხალხისადმი. ჩვენ გავაგრძელებთ თქვენ გვერდით დგომას თავისუფლებისთვის და სუვერენიტეტისთვის თქვენს ბრძოლაში. ლიეტუვა მხარს უჭერს ძლიერ, მედეგ და აყვავებულ უკრაინას ევროკავშირში“, – წერს კესტუტის ბუდრისი.
შალვა პაპუაშვილი – პარლამენტის სასახლეს კვლავ გაუხსნეს ცეცხლი პიროტექნიკით, საელჩოების მხრიდან მოველი დაგმობას, მით უმეტეს, ეს მოხდა მათ მიერ დაფინანსებული „ენჯეოების“ ორგანიზებულ აქციაზე
გუშინ საქართველოს პარლამენტის სასახლეს კვლავ გაუხსნეს ცეცხლი პიროტექნიკით. საელჩოების მხრიდან მოველი პარლამენტის შენობაზე თავდასხმის დაგმობას, – ამის შესახებ საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილი სოციალურ ქსელში წერს.როგორც პაპუაშვილი წერს, ეს თავდასხმა მათ მიერ დაფინანსებული „ენჯეოების“ ორგანიზებულ აქციაზე მოხდა.„ორი დღის წინ ჩეხეთის, გერმანიის, ნორვეგიის ელჩები და ბრიტანეთის და ჰოლანდიის საელჩოების წარმომადგენლები ესტუმრნენ და სოლიდარობა გამოუცხადეს „ენჯეოთა“ გაერთიანებას, „ადამიანის უფლებათა სახლს“, რომელიც, პროკურატურის გამოძიების თანახმად, ეხმარებოდა პარლამენტთან ძალადობაში ჩართულ აქციის მონაწილეებს დაკისრებული კანონიერი ჯარიმებისთვის თავის არიდებაში, რაც, ამავე დროს, შემდგომი ძალადობისთვის კარტბლანშის მიცემა და მისი წახალისებაა. გუშინ საქართველოს პარლამენტის სასახლეს კვლავ გაუხსნეს ცეცხლი პიროტექნიკით. ამ საელჩოების მხრიდან მოველი პარლამენტის შენობაზე თავდასხმის დაგმობას. მით უმეტეს, ეს თავდასხმა მათ მიერ დაფინანსებული „ენჯეოების“ ორგანიზებულ აქციაზე მოხდა“, – წერს შალვა პაპუაშვილი.