არჩევნებიდან ერთი თვის თავზე
მე ვდგებოდი ქუჩაში. “ვამხელდი რეჟიმს” , ვაცხადებდი შიმშილობას და მივმართავდი სტრასბურგს , რადგან 2014წელს ერთი დიდი საქმე მოგებული მქონდა და ეს ჩემს “მომლაპარაკებლებს” ძალიან კარგად ახსოვდათ!
მეორე მოთხოვნა იყო პროკურატურა “მემხილებინა”,
მე უნდა მეთქვა, რომ ვანო მერაბიშვილის საქმეზე, სადაც “ოქროს მოწმე” ვარ, შანტაჟით და დაშინებით მათქმევინეს, რომ სასჯელაღსრულების სისტემიდან მერაბიშვილი გაყვანილი არ ყოფილა და საქმის ახალი გარემოების თანახმად ყველაფერი თავიდან ატრიალდებოდა!
ეს საქმეც თავის დროზე სტრასბურგში ჩემი ჩვენების შესაბამისად მოვიგეთ, ცხადია სტრასბურგისთვის მე დამაჯერებელი ფიგურანტი ვარ.
ჩემს შეკითხვაზე ხომ იცით, რომ ვერტიკალის ჩამოშლას ომი მოყვება,
პასუხი იყო:
-სამაგიეროდ
შენი სასტუმრო ბანკის ყადაღიდან მოიხსნება, ეგრევე გაყიდი, სამმაგს დაგიმატებთ და იალა ევროპაში!
შვილებსაც მიეხედებათ….
( სულ რაღაც მილიონი დოლარი იყო ჩემი ღალატის ფასი)
ფიცი არ მჭირდება იმის სათქმელად რა ჩავიდინე ამ სიტყვების მერე, რადგან ორი მოწმე მყავს, რომლებიც უნებურად აღმოჩნდნენ ამ ინციდენტის მომსწრე.
მინიმუმ ჩემგან ყვირილით ნათქვამი ფრაზა :
-თქვენ შიგ ხომ არ გაქვთ? არასოდეს გაბედოთ ჩემთან ამაზე საუბარი!
ძალიან მკაფიოდ გაიგეს და მკითხეს, დახმარება ხომ არ მჭირდება.
ის ჩემი უახლოესი ადამიანი ცხადია მარადისობას ჩაბარდა ჩემთვის ..
შემდგომ აქციებზე საქართველოდანაც და ევროპიდანაც ვიცანი ჩემი რამოდენიმე მეგობარი, რომლებსაც ანაზდად ვალებიც გადაუფარეს და აქ ისეთებს წერენ, აი ზუსტად რომ იცი, რომ ასე არ აზროვნებს,
მაგრამ 30 ვერცხლი უბრჭყვიალებთ უბიდან…( ხო, მათი ღალატის ექვივალენთი ჩემსავით მსუყე არ იყო , მხოლოდ სამნიშნათი შემოიფარგლა)
მოკლედ ეს უნდა მეთქვა!
ყველა გაშიფრულია,
საიდან და რა ხერხებით ხდებოდა გადაბირება გამოაშკარავებულია(სუსი საქმის კურსშია)
ყველა გამყიდველი მკაცრად დაისჯება, მე გაძლევთ სიტყვას!
გვტეხეს გვტეხეს ვერ გაგვტეხეს!
სიკეთე და მშვიდობა ჩემო საქართველო!
P.S. ჰო, კიდე არ დამეზარა და ყველა დამჰაჰავებელი(2000 ექაუნთი) დავსქრინე და პროკურატურას გადავეცი.