სექსზე უცნაური რჩევები, ბრიტანეთში აუქციონზე 1720 წელს დაბეჭდილ წიგნსყიდიან
ბრიტანული აუქციონის სახლი Hansons-ი გეორგიანული ეპოქის წიგნის გაყიდვას გეგმავს, რომელშიც არის რჩევები სექსუალური ეტიკეტის და ცოლქმრული ურთიერთობების შესახებ.
წიგნში ისეთი რეკომენდაციებია, როგორებიცაა მაგალითად, ის თუ რომელ მხარეს უნდა დაწვეს ქალი იმისთვის, რომ ვაჟი გაუჩნდეს; რას უნდა უყუროს დედამ, რომ ლამაზი შვილი გააჩინოს; როგორი დამღუპველია ცხოველთან სექსის შედეგები და სხვა.
300 წლის ხელნაწერი, რომელსაც ჰქვია “არისტოტელეს სრული შედევრი ორ ნაწილად: ნაწილი პირველი, რეპროდუქციის საიდუმლოებები”, ლონდონში 1720 წელს დაიბეჭდა (წიგნი ძველბერძენ ფილოსოფოს არისტოტელესთან არაფერ კავშირშია).
წიგნში ქალებს ცხოველებთან სექსის წინააღმდეგ აფრთხილებენ. ავტორების აზრით ასეთ დროს ქალმა შეიძლება გააჩინოს არსება, რომელიც ერთდროულად ატარებს ადამიანის და ცხოველის ნიშნებს. წიგნის შემქნელები ამტკიცებენ, რომ 1512 წელს “გარყვნილმა” ქალმა ფრინველისგან შვილი გააჩინა.
წიგნში ამტკიცებენ, რომ ბავშვის გარეგნობა მთლიანად დედის წარმოსახვით ყალიბდება. გზამკვლევში არის რჩევა, რომ სექსის დროს დედამ ყურადღებით უნდა უყუროს კაცს და გონებით მთლიანად მასზე უნდა კონცენტრირდეს; რომ ასეთ შემთხვევაში ბავშვი მამას დაემსგავსება. სექსუალური ფუნქციის აღსადგენად კაცებს კვერცხების, ბეღურების, შავი ან ჩვეულებრივი შაშვების, გნოლების, მტრედების, ჯანჯაფილის და ბოლოკის ჭამას ურჩევენ.
გოგოს გასაჩენად ქალს სექსის შემდეგ მარცხენა მხარეს დაწოლას ურჩევენ, ბიჭისთვის – მარჯვენა მხარეს. გარდა ამის, ბიჭების ჩასახვისთვის საუკეთესო დრო მაშინაა, როდესაც მზე ლომის თანავარსკვლავედშია, ხოლო მთვარე – ქალწულის, მორიელის ან მერწულის. გოგოს დაბადებისთვის კი საუკეთესო დროა, როდესაც ჩამავალი მთვარე სასწორის ან მერწყულის თანავარსკვლავედშია.
1960-იან წლებამდე წიგნი ფაქტობრივად აკრძალული იყო. ამის ერთ-ერთი მიზეზი ის გახლდათ, რომ წიგნში არის “მონსტრების” ქსილოგრაფიკული გამოსახულებები, რომლებიც ქალის ცხოველთან არაბუნებრივი კავშირის შედეგად დაბადებულ არსებებს განასახირებს. წიგნში ბევრი რჩევაა ასევე იმის შესახებ, თუ როგორ უნდა გაახანგრძლივო ურთიერთობა ან ქორწინება, რომელსაც ავტორები ორი ადამიანის უმაღლეს ბედნიერებად მიიჩნევენ.