პაატა იმნაძე: მახსოვს, მეკითხებოდნენ, ვირუსი ღამე დადის? ხომ გამოჩნდა, რომ თურმე ღამე დადიოდა
დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრის ხელმძღვანელის მოადგილის პაატა იმნაძის განცხადებთ, კორონავირუსის გავრცელების სხვადასხვა ტალღის დროს დაწესებულმა შეზღუდვებმა ეფექტიანობა აჩვენა.
მისივე თქმით, დღესდღეობით ალტერნატული გზა არის კორონავირუსის საწინააღმდეგო ვაქცინაცია და არსებული რეგულაციების სათანადოდ დაცვა.
„შეზღუდვებმა თავისი ეფექტურობა აჩვენა. მე ისიც მახოვს, აქ რომ მეკითხებოდნენ, ვირუსი ღამე დადის? ხომ გამოჩნდა, თურმე ღამე დადიოდა, რადგან ვიდრე შეზღუდვები იყო, ვირუსი ასე არ იყო გავრცელებლი. აქედან გამომდინარე, ამ შეზღუდვებს მაშინ თავისი აზრი ჰქონდა, როდესსაც ჩვენ არ შეგვეძლო, საზოგადოებისთვის შეგვეთავაზებინა თავის დაცვის ალეტრენატიული გზები. დღეს ალტერნატული გზა არის პირველ რიგში, ვაქცინა და არსებული რეგულაციების დაცვა, რაც გვაძლევს შესაძლებლობას, ვაქცინაციისა და არსებული რეგულაციების დაცით შეზღუდვები აღარ დავაწესოთ“, – განაცხადა პაატა იმნაძემ.