მიხეილ სააკაშვილი: რა თქმა უნდა არ ვაპირებ პრეზიდენტისთვის ჭკუის დარიგებას, უბრალოდ ვეტყოდი, მის ადგილზე რომ ვიყო, ამ პლატფორმას ქუჩაში გამოვიტანდი
მსჯავრდადებული საქართველოს ყოფილი პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი დღევანცდელ სასამართლო სხდომაზე, საქართველოს პრეზიდენტის, სალომე ზურაბიშვილის ინიციატივას გამოეხმაურა.
სააკაშვილის თქმით, მხოლოდ შეხვედრები და თავისუფალი არჩევნების ჩატარებაზე საიაბარი არაფრის მომტანია. მისი თქმით, პრეზიდენტმა რუსთაველის გამზირი ხალხით უნდა გაავსოს, რაშივ მხარს დაუჭერს.
“მივესალმები სასამართლოს შეკრებილ ხალხს, მივესალმებით ყველას გვიცნობს, გვიყურებს. პირველ რიგში სანამ გადავიდოდე საქმესთან დაკავშირებულ უშუალო საკითხებზე.
მე მინდა მივესალმო პრეზიდენტ ზურაბიშვილის მიერ “ევროპული ერთიანობის პარტნიორის” ინიციირებას, ერთადერთი ჩემი აზრი არის ,რომ ახლა აღარ არის დისკუსიების დრო და უბრალოდ ლაპარაკის, ახალ დროა საქმეზე გადასვლის, კონკრეტული წინადადების ჩამოყალიბების, სამოქალაქო სექტორის ჩართვის, არასამთავრობო ორგანიზაციების გარდა პოლიტიკურ პარტიების, ბიზნესმენების და მათ შორის,სახელმწიფო აპარატის წარმომადგენლების., იმისათვის რომ შეიმუშავოთ კონკრეტული რაღაცები, მარტო ლაპარაკი იმაზე რომ რუსული დეზინონტაცია არის ცუდი ეს არაფერს გვაძლევს.  უნდა იყოს კონკრეტული რაღაცები,  ჩვენ უნდა ვაკეთოთ, მარტო ლაპარაკი, უნდა იყოს თავისუფალი არჩევნები, არაფერს არ გვძლევს.  უკაცრავად ჩვენ უნდა ვილაპარაკოთ იმაზე როგორ უნდა ვუზრუნვლყოთ თავისუფალი არჩევნები.
მე, რა თქმა უნდა არ ვაპირებთ მოქმედი პრეზიდებტისთვის ჭკუის დარიგებას, უბრალოდ ვეტყოდი, რომ მის ადგილზე რომ ვიყო, ამ პლატფორმას გამოვუიტანდი ქუჩაში. ხალხთან შეხვდედრა ჰგავს ერთ წრეზე სიარუსლ, როცა გვერდიდან უყურებ.
თავისუფლების მოედანი დაპატარავდა და სპეციალურად სივრცეში შეამცირეს, მაგრამ არსებობს რუსთაველის გამზირი, რომლის გავსება შეგვიძლია, შესაძლებელია და თუ ასეთ ინიციატივებს აიღებს ქალბატონი სალომე, ჩვენ მხარს დაუჭერთ” – განაცხადა მიხეილ სააკაშვილმა