გიორგი ვაშაძე – ივანიშვილის მმართველობის შედეგი: მტრებს ვიმატებთ, მეგობრებს ვკარგავთ და ქვეყანას სრული კატასტროფა ემუქრება
ივანიშვილის მმართველობის შედეგი – მტრებს ვიმატებთ, მეგობრებს ვკარგავთ და ქვეყანას სრული კატასტროფა ემუქრება. ივანიშვილის პოლიტიკამ საქართველო საერთაშორისო იზოლაციაში მოაქცია, – ამის შესახებ „სტრატეგია აღმაშენებელის“ ლიდერმა, გიორგი ვაშაძემ განაცხადა.
მისი თქმით, მეგობრების გარეშე დარჩენილი საქართველო ზუსტად ის არის, რაც მტერს სურს – მარტო, დაუცველი და ადვილად დასაპყრობი.
„ევროპასა და ამერიკას მტრად აცხადებს, სანაცვლოდ კი არცერთი მოკავშირე არ ჰყავს, ვინც ჩვენს უსაფრთხოებას დაიცავს.
ივანიშვილი, წლებია, მიზანმიმართულად ანგრევს ჩვენი უსაფრთხოების არქიტექტურას. მეგობრების გარეშე დარჩენილი საქართველო ზუსტად ისაა, რაც მტერს სურს – მარტო, დაუცველი და ადვილად დასაპყრობი.
ამ ვითარებაში „ოცნების“ დარჩენა ნიშნავს სრულ კატასტროფას და მზარდ საფრთხეს ქვეყნის უსაფრთხოებისა და მშვიდობისთვის.
დავსვათ მარტივი კითხვა: როდის იყო საქართველო უფრო დაცული, როცა ჩვენ გვერდით გვედგა აშშ, ევროკავშირი და მათი ძლიერი ეკონომიკა თუ ახლა, როცა მარტონი დავრჩით მტრის პირისპირ? ივანიშვილის რეჟიმის ყოველი დღე ზრდის საფრთხეს. რაც უფრო დიდხანს რჩებიან, მით უფრო მძიმე იქნება შედეგი. მოეშვით ყალბ პროპაგანდას „მშვიდობაზე“ – მშვიდობა არ მოდის საუბრით, ავტოკრატიით და გაძარცული ქვეყნით. მშვიდობა და დაცულობა მოდის მხოლოდ ძლიერი მოკავშირეებით, სანდო პარტნიორებით, ხალხის ნდობით აღჭურვილი მთავრობით და განვითარებული ეკონომიკით“, – აღნიშნავს გიორგი ვაშაძე.