გია ვოლსკი – სალომე ზურაბიშვილის ვიზიტს არ შევაფასებ, რა ვიზიტებსაც ახორციელებდა, იმავეს აგრძელებს, ქვეყნისთვის პრობლემის შექმნა მისი პროფესიაა
სალომე ზურაბიშვილის ვიზიტს არანაირად არ შევაფასებ. რაც იყო, რა ვიზიტებსაც ახორციელებდა, იმავეს აგრძელებს. რასაკვირველია, ქვეყნისთვის პრობლემის შექმნა არის მისი პროფესია, მეორე კი არა, პირველი პროფესია. დიდი ხანია, ამ პროფესიას რეალიზაციას უკეთებს, – ამის შესახებ პარლამენტის პირველმა ვიცე-სპიკერმა, გია ვოლსკიმ განაცხადა.
ვოლსკის საქართველოს ყოფილი პრეზიდენტის, სალომე ზურაბიშვილის ბალტიის ქვეყნებში ვიზიტის შესახებ დაუსვეს კითხვა.
„აქ ლიტვის პარლამენტის დამოკიდებულებაა მთავარი. ანუ ბალტიისპირეთის ქვეყნებმა და განსაკუთრებით ლიტვამ, რომლისთვისაც პირველი სავაჭრო პარტნიორი არის რუსეთი, გადაწყვიტა, საქართველო დაადანაშაულოს იმაში, რომ ეკონომიკურ სანქციებს არ უწესებს რუსეთს და თურმე თვითონ არ არის გამტარი უშველებელი რაოდენობის პროდუქციისა, რომელიც სანქციების გვერდის გავლით შედის რუსეთში. ამ შემთხვევაში, ალკოჰოლურ სასმელებზე, ღვინოზე გვაქვს საუბარი, რომელსაც რუსეთს აწვდის. რასაკვირველია პავილიონისისა და კუბილიუსის პრინციპებზე აწყობილი პოლიტიკა არის ზუსტად ის პოლიტიკა, გარემო, სადაც სალომე ზურაბიშვილმა შეიძლება, კარგად იგრძნოს თავი. რეალურად, ეს არის „ნაცმოძრაობის“ გარკვეული სახელმძღვანელო სტრუქტურა, რომელიც დიდი ხანია, შექმნილია და პირდაპირ არის ჩართული „დიფ სთეითის“ სტრატეგიულ გეგმაში. სალომე ზურაბიშვილი, როგორც ერთი ჭანჭიკი, ხან აქეთ, ხან იქით ცდილობს, მოერგოს რომელიმე ბორდს, ეს არის რეალობა“, – განაცხადა გია ვოლსკიმ.
ნიკა გვარამია – რას კითხულობთ, უფლისწულო? სიტყვებს, სიტყვებს, სიტყვებს
კოალიცია „ცვლილებებისთვის“ ლიდერი ნიკა გვარამია რუსთაველის გამზირზე სალომე ზურაბიშვილის სიტყვით გამოსვლას ეხმაურება.„პოლონიუსი: რას კითხულობთ, უფლისწულო? ჰამლეტი: სიტყვებს, სიტყვებს, სიტყვებს“, – წერს გვარამია.საქართველოს ყოფილი პრეზიდენტი სალომე ზურაბიშვილი რუსთაველის გამზირზე მიმდინარე აქციაზე წინააღმდეგობის პლატფორმის შექმნის ინიციატივით გამოვიდა.