GE47TB7413345068100038 მიმღები – თეონა მუსელიანი
ხაბეიშვილს თუ მივუმატებთ ჩერგოლეიშვილს, გამოვაკლებთ გახარიას და გავამრავლებთ ხაზარაძეზე, მაინც მივიღებთ ზურაბიშვილს – გურამ მაჭარაშვილი
„ნაცმოძრაობაში“ რაც ხდება, მათემატიკური ფორმულაც ვერ ამოხსნის, მათი გამოსვლებიდან ერთადერთი ფორმულა შეიძლება იყოს, თუ ხაბეიშვილს მივუმატებთ ჩერგოლეიშვილს, გამოვაკლებთ გახარიას და გავამრავლებთ ხაზარაძეზე, მაინც მივიღებთ ზურაბიშვილს, – ამის შესახებ „ხალხის ძალის“ აღმასრულებელმა მდივანმა, გურამ მაჭარაშვილმა განაცხადა.მისი თქმით, მათი გამოსვლა ერთმანეთის გამოსვლას არც შინაარსში და არც ფორმაში არ ემთხვევა.„ნაცმოძრაობაში“ რაც ხდება, ამას ალბათ მათემატიკური ფორმულაც ვერ ამოხსნის. მათი გამოსვლებიდან ერთადერთი ფორმულა შეიძლება იყოს, რომ თუ ხაბეიშვილს მივუმატებთ ჩერგოლეიშვილს, მერე გამოვაკლებთ გახარიას და გავამრავლებთ ხაზარაძეზე, მაინც მივიღებთ ზურაბიშვილს. ეს არის ფორმულა რითაც შეიძლება ახსნა მათი ნებისმიერი გამოსვლა. არცერთი მათგანის გამოსვლა მეორესას არ ემთხვევა, არც შინაარსში და არც ფორმაში. აბსოლუტურად უნდობლობა აქვთ მათივე ამომრჩევლებში. ბუნებრივია, რომ ერთადერთი კომენტარი რაც შეიძლება გააკეთო, კომიკურია“, – განაცხადა გურამ მაჭარაშვილმა.