გთხოვთ გაავრცელეთ-25 წლის ქართველ ემიგრანტს ეძებენ
25 წლის ბიჭს ეძებენ – ინფორმაცია სოციალურ ქსელში ვრცელდება.
“დაიკარგა 25 წლის ბაჩო , მისი მშობლები ეძებენ მომწერეს , რომ ვერ გავდივართ კონტაქტზეო აქ მისი ნაცნობი ხომ არ ხართ? რომ ბაჩოსთან დამაკავშიროთ.
მისი მშობლები ნერვიულობენ, რამე ხომ არ შეემთხვაო ვირეამატზე ცხოვრობს და არ გამოჩენილა 4 დღეა ბარსელონაში”,- წერს ახლობელი.
“მამა გაბრიელი დიდ მარხვაში იცვლებოდა. არც სალოსობდა და არც ხუმრობდა… ვნების შვიდეულში ყოველდღე ტიროდა” – წმინდა მამის სულიერი შვილების მოყოლილი ისტორიები
როგორც სულიერი შვილები ჰყვებიან, მამა გაბრიელი ძირფესვიანად იცვლებოდა მძიმე მარხვისას. იყო ჩაღრმავებული ფიქრებში. არც სალოსობდა და არც ხუმრობდა... განიცდიდა კაცობრიობის ერთი ნაწილის მიერ ჩადენილ უდიდეს ცოდვას - ჯვარცმას.წითელ პარასკევს, - იგონებს ერთი მრევლთაგანი, - ამბიონიდან ისეთი შემაჟრჟოლებელი და შემაძრწუნებელი ხმით დაიძახებდა:"მიეშველეთ! მიეშველეთ! ქრისტეს გოლგოთამდე ჯვარი ააქვს".ამ დროს ტაძარში კაცი არ იყო არ ატირებულიყო, ხალხი ხმამაღლა ქვითინებდა. გარდამოხსნის დროს ამბიონიდან შესძახებდა ხოლმე მრევლს:"არ მიატოვოთ ღვთისმშობელი, დედა ღვთისმშობელს ახლა გული მისდის და მოსდის. ახლა მთელი ქვეყანა ღვთისმშობელთანაა, ვინ გაბედავს მიატოვოს, უნდა ვანუგეშოთ, დედაა, განიცდის შვილის ტანჯვას”.ეს გოდება ისეთი იყო არნახული და არ გაგონილი, თითქოს საკუთარი თვალით ხედავდი ჩვენი უფლის - იესო ქრისტეს ჯვარცმას.კოშკიდან მამა გაბრიელის ტირილის ხმა შემოგვესმა; ვიკითხე, ეს რა ხმა არის-მეთქი. ერთ-ერთმა მონაზონმა მიპასუხა, მამა გაბრიელი ტირისო. ვნების შვიდეულში მთელი კვირის განმავლობაში ყოველდღე ტირის, თითოეულ ჩვენგანს ავედრებს უფალს და შეწყალებას სთხოვსო.შეგვეწიოს თითოეულ ჩვენგანს მამა გაბრიელი.
თეთრ სახლში აცხადებენ, რომ დონალდ ტრამპი იმედგაცრუებულია ვლადიმერ პუტინითა და ვოლოდიმირ ზელენსკით
თეთრი სახლის პრეს-მდივანი ქეროლაინ ლივიტი აცხადებს, რომ აშშ-ის პრეზიდენტი დონალდ ტრამპი რუსეთის პრეზიდენტ ვლადიმერ პუტინითა და უკრაინის პრეზიდენტ ვოლოდიმირ ზელენსკით იმედგაცრუებულია. ამის შესახებ ლივიტმა ჟურნალისტებს განუცხადა.როგორც ლევიტმა აღნიშნა, ომი ძალიან დიდხანს გრძელდება, რის გამოც ორივე მხარეს ბევრი ადამიანი იღუპება.„დონალდ ტრამპი ორივე მხარის ლიდერით იმედგაცრუებულია. მას სურს, რომ ეს ომი დასრულდეს. ორივე მხარეს იღუპებიან ადამიანები და ეს უკვე ძალიან დიდი ხანია, გრძელდება. ჩვენი გუნდი განაგრძობს თანამშრომლობას როგორც რუსებთან, ისე უკრაინელებთან და პრეზიდენტი ძალიან აქტიურად არის ჩართული ამ საკითხში ყოველდღიურად“, – აღნიშნა თეთრი სახლის პრესმდივანმა.