თბილისის გრან პრი – ქართველი ძიუდოისტების მეტოქეები ცნობილია

  • ბილისის გრან პრის წილისყრის შედგები
  • თბილისის გრან პრი 29 მარტს დაიწყება და 31 მარტს დასრულდება

29 მარტიდან 31 მარტის ჩათვლით, თბილისის ოლიმპიურ სასახლეში თბილისის გრან პრი გაიმართება ძიუდოში. დღეს თბილისის გრან პრიზე ქართველი ძიუდოისტების მეტოქეები გაირკვა.

სამწუხაროა, რომ გურამ თუშიშვილი თბილისში ვერ იასპარეზებს. ის ძიუდოს საერთაშორისო ფედერაციამ ყაზახური ჭიდაობის ტურნირში მონაწილეობის გამო, ორთვიანი დისკვალიფიკაციით დასაჯა. საქართველოს ნაკრები ვაჟთა შორის 28 ძიუდოისტით ასპარეზობს, ხოლო გოგონებში 9 ძიუდოისტით გამოდის.

თბილისის გრან პრის წილისყრის შედეგები

– 60 კგ

ამ წონის პირველ ბადეში ირაკლი კუპატაძე მოხვდა, რომელიც პირველ ბრძოლაში ჰაკმერდი ჯუმაიევს (თურქმენეთი) დაუპირისპირდება, გამარჯვების შემთხვევაში კუპატაძე ფრანგ ვალიდ ხიარს შეხვდება.

მეორე ბადე – თემურ ნოზაძე ტურნირს აზერბაიჯანელ ბალაბაი აღაიევთან იწყებს, გამარჯვების შემთხვევაში კი უკრაინელ არტემ ლესიუკს დაუპირისპირდება.

მესამე ბადე – ლუხუმ ჩხვიმიანი პირველი წრიდან თავისუფალია და მეორე წრეში ბერძენ კოროციდისსა და ყაზახ ზენისბეკს შორის გამარჯვებულს შეხვდება.

მეოთხე ბადე – ჯაბა პაპინაშვილი მეორე წრეში უკრაინელ დილშოტ ხალმატოვს დაუპირისპირდება.

– 66 კგ

პირველი ბადე – გიორგი გუგულაშვილი V დმიტრი შერშანი (ბელორუსი)

მეორე ბადე – ნიკო ჭიკაიძე V არტემ ფალკივსკი (უკრაინა)

მესამე ბადე – ბაგრატ ნინიაშვილი V ნეითონ ბარნსი (ირლანდია)

მეოთხე ბადე – გიორგი თუთაშვილი V სერჟიუ ოლეინიკი (პორტუგალია)

– 73 კგ

პირველი ბადე – ფრიდონ გიგანი V განბოლდი (მონღოლეთი)
მეორე ბადე – ვალერი იაშვილი V დმიტრი მინკუ (ბელორუსი)
მესამე ბადე – გიორგი ჩიხელიძე V ჟუმანიაზოვი (თურქმენეთი)
მეოთხე ბადე – ლაშა გიუნაშვილი V ვადიმ შოკა (ბელორუსი)

– 81 კგ

პირველი ბადე – გიორგი კაციაშვილი V ჰანს კონრადი (გერმანია)
მეორე ბადე – ბექა დონღვანი V კამოლიდინ რასულოვი (უზბეკეთი) – ვასილეიოს ბალამპანაშვილი (საბერძნეთი)
მესამე ბადე – ტატო გრიგალაშვილი V დაიანჩ ომიროვი (თურქმენეთი)
მეოთხე ბადე – კობა მჭედლიშვილი V მატეო მარკონჩინი (იტალია)

– 90 კგ

პირველი ბადე – გიორგი პაპუნაშვილი V სირილ გროსკლაუსი (შვეიცარია)
მეორე ბადე – ბექა ღვინიაშვილი V ნანტენაინა ფინესი (სეიშელის კუნძულები)
მესამე ბადე – ავთანდილ ჭრიკიშვილი V ვიქტარ კლიავუსაუ (ბელორუსი)
მეოთხე ბადე – უშანგი მარგიანი V დავლათ ბობონოვი (უზბეკეთი)

– 100 კგ

პირველი ბადე – ლაშა ტაველური V კაროლის ბაუზა (ლიტვა)
მეორე ბადე – გიორგი ბერიაშვილი V მუხამეტხანოვი (ყაზახეთი)
მესამე ბადე – ონისე სანებლიძე V ელ ეი სმიტი (აშშ)
მეოთხე ბადე – გიორგი ჩიქოვანი V არსენ ხანძიანი (სომხეთი)

+ 100 კგ

პირველი ბადე – ონისე ბუღაძე v ვახიდ დაურბეკოვი
მეორე ბადე – გელა ზაალიშვილი V ვინჩენცო დარკო
მესამე ბადე – ადამ ოქრუაშვილი V ვიტო დრაგიჩი (სლოვენია)
მესამე ბადე – ლევან მატიაშვილი V აიაქს ტადეჰარა (აშშ)

ქალთა წილისყრის შედეგები

– 48 კგ

პირველი ბადე – მარიამ ციხელაშვილი V ნატალია ბირჯიდა (ბრაზილია)
მეორე ბადე – მარი მახარაშვილი V კიმბერლი რენიკსი (დიდი ბრიტანეთი)
მესამე ბადე – ნატალია ყიფშიძე V აზიზა ნაზაროვა (თურქმენეთი)

– 52 კგ

პირველი ბადე – ტატიან ლევიცკა-შუკვანი V ბაბამურატოვა (თურქმენეთი)
მეოთხე ბადე – მარიამ ჯანაშვილი V ფაიზა მოკდარი (საფრანგეთი)

– 57 კგ

პირველი ბადე – ეთერ ლიპარტელიანი V ანაილის დორვინი (კუბა)

– 63 კგ

პირველი ბადე – მზია ბებოშვილი V მარტინა ტრაიდოსი (გერმანია)

– 70 კგ

პირველი ბადე – მარიამ ჭანტურია V ლაურა ვარგას კოხი (გერმანია)

+ 78 კგ

მეოთხე ბადე – სოფიო სომხიშვილი V ელეონორა გერი (იტალია)

Comments

კომენტარები